خانه » آموزش » فیلم آموزشی کمیت های برداری و اسکالر

فیلم آموزشی کمیت های برداری و اسکالر

Loading...

Average: 5 Count: 3

درآمدی بر کمیت های برداری و اسکالر

کمیت های اسکالر یا همان نرده ای

این کمیت ها فقط با یک عدد مشخص می شوند و نیازی به جهت ندارند : از انواع اسکالرها می توان به کمیت هایی مثل:دما،جرم،طول،حجم،شدت جریان و انرژی اشاره کرد.

فیلم آموزش کمیت های برداری و اسکالر از آکادمی خان

کمیت های برداری

کمیتی برداری است که همزمان دارای شرایط زیر باشد:

1-دارای اندازه(بزرگی)باشد

2-دارای جهت(راستا و سو)باشد

3-از قاعده ی جمع برداری پیروی کند

از انواع کمیت های برداری می توان به،سرعت،نیرو و شتاب اشاره کرد.

توجه:کمیت هایی مثل شدت جریان،هم دارای اندازه و هم دارای جهت هستند(یعنی از میان سه شرط،دو شرط بالا را می پذیرند)اما چون شرط آخر،یعنی،قاعده ی جمع برداری در آنها صادق نیست،پس جز کمیت های اسکالر(نرده ای)به شمار می آیند.

نحوه ی نمایش کمیت های برداری

کمیت های برداری،همانطور که از نام آنها مشخص است با بردار نمایش داده می شوند.اما در حالت نوشتاری برای نشان دادن آنها به صورت مقابل عمل می کنیم: Vectors اما برای نشان دادن بزرگی یک بردار دو راه وجود دارد:1-باید آن را در داخل نمادی شبیه نماد قدرمطلق قرار داد: |Vectors|    2-آن را به صورت مقابل،با حرف کوچک نشان داد:scalar

نکته:در کنار تمامی مطالب بالا باید گفته شود،که بزرگی یک کمیت برداری هیچگاه منفی نمی شود،در واقع در صورت مشاهده ی علامت منفی در پشت این کمیت ها،باید به یاد داشته باشیم که این علامت نشان دهنده ی جهت (راست و چپ) بردار می باشد.به بیانی دیگر،یک بردار هیچگاه صفر و یا کوچکتر از صفر نمی تواند باشد.

توضیحات فنی در مورد فیلم آموزشی – محصول آکادمی خان

فیلم آموزش کمیت های برداری و اسکالر ،به صورت فایل فشرده ای با فرمت RAR ذخیره شده است.برای خروج از این حالت می توانید از نرمفزار winRAR استفاده کنید.برای مشاهده ویدیو آموزشی” کمیت های برداری و اسکالر ” نیز می توانید از پلیرهایی چون:KMPlayer،VLC،GOM Player و … استفاده کنید.مدت زمان این ویدیو 8 دقیقه و 38 ثانیه و فرمت اصلی ویدیو mp4 می باشد که با کیفیت 720P (همان HD)ذخیره شده است.

**دقت کنید که زبان فیلم آموزش کمیت های برداری و اسکالر به صورت انگلیسی می باشد و زیرنویس فارسی اختصاصی به زودی در سایت قرار خواهد گرفت.**

حجم فایل : 18 MB

فرمت فایل : RAR

دانلود فیلم آموزشی با لینک مستقیم

رمز فایل فشرده : tikbin.com

منبع : تیک بین | آموزش , سفارش, دانلود, تیزر, پاورپوینت

درباره‌ی TikBin

همچنین ببینید

معیارهای انتخاب موضوع و تعیین عنوان تحقیق

معیارهای انتخاب موضوع و تعیین عنوان تحقیق

پژوهشگری که می خواهد تحقیقی را شروع کند لازم است نخست به انتخاب موضوع بپردازد. …

دیدگاهتان را بنویسید